V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo S60Technická specifikace

Švédi se snaží zavděčit svým zákazníkům, proto automobil Volvo S60 je nabízen hned v 8 motorizacích. Vybere si tak každý – šetřiví řidiči s naftou pod kapotou, milovníci vůně benzínu, ale také ekologicky smýšlející řidiči.

Nafta:

  • DRIVe (115 k)

  • D3 (163 k)

  • D5 (215 k)

Pro milovníky nafty jsou připraveny 3 agregáty – jeden z nich (D5) je nabízen jak s pohonem jedné nápravy, tak všech kol. Nejslabší a zároveň nejšetrnější motor je označován jako DRIVe. 4válcový turbodiesel o objemu 1,6 litru, je osazen úsporným systémem Start/Stop. Díky této technologii došlo jak ke snížení spotřeby paliva, tak zmenšení množství vypouštěných emisí.

Pohonná jednotka D3 o výkonu 163 koní skrývá svůj výkon v 5válcích. Motor je také osazen úsporným systémem Start/Stop – pouze v případě, že zákazník si vybral model s manuální převodovkou.

Nejvýkonnější přeplňovaný dieselový motor D5 dostal do vínku sílu 215 „pečlivě hřebelcovaných švédských ořů“. Stejně jako ostatní dieselové agregáty je D5 doplněn systémem Start/Stop – ten zastavuje motor v případech, kdy nepotřebujete jeho výkon – například při stání na křižovatce. Tím se sníží celková spotřeba paliva i množství emisí. Pro ty, kteří chtějí se svým automobilem projet horší terén je připravena varianta AWD – pohon všech kol. Je však nabízena pouze se šestistupňovou automatickou převodovkou Geartronic.

Benzín:

  • T3 (150 k)

  • T4 (180 k)

  • T5 (240 k)

  • T6 AWD (304 k)

První dva benzínové motory (T3 a T4) dostaly do vínku šetřivou technologii Start/Stop – díky tomu se spotřeba paliva povážlivě snížila. I přes nízkou spotřebu můžete od těchto přeplňovaných motorů s přímým vstřikováním paliva do válců čekat skvělé výkony. Oba pohonné agregáty jsou nabízeny s manuální šestistupňovou převodovkou. Pro zájemce je připravena i varianta motoru T4 s automatickou šestistupňovou převodovkou Powershift.

Výkonná pohonná jednotka T5 vás svým vysokým výkonem nenechá nikdy ve „štychu“. 240 koní pod kapotou vás vždy dostane z nebezpečných situací na silnici – nebudete se muset bát, že při předjíždění dojde autu „dech“. Na své si přijdou jak milovníci pohodlí (automatická převodovka Powershift), tak ti, kteří mají rádi vše ve svých rukou (manuální převodovka) – vždy se jedná o šestistupňové řazení.

Nejvýkonnější benzínová jednotka v nabídce má označení T6 AWD. Jak název napovídá, poháněná budou všechna kola. Přeplňovaný šestiválec o objemu 3 litrů je nabízen pouze se šestistupňovou převodovkou Geartronic – díky tomu se budete moci maximálně soustředit na jízdu.

Flexifuel:

  • T4F Flexifuel (180 k)

Pro řidiče, kteří rádi šetří přírodu a také svoji peněženku, je připraven pohonný agregát Flexifuel. Jeho výhodou je schopnost spalovat palivo E85 (15 % benzínu a 85 % bioetanolu). Díky technologii přímého vstřikování paliva do válců a netradičnímu palivu je množství vypouštěného CO2 na velmi nízké úrovni.Design by 3sixty | 2024